Twilight sága

Výmysel alebo pravda?

„Som najnebezpečnejší predátor na svete. Všetkým ťa priťahujem… Som predurčený, aby som zabíjal… Chcel som ťa zabiť. Ešte nikdy v mojom živote som tak netúžil po ľudskej krvi… Tvoja vôňa je pre mňa ako droga. Si ako moja osobná značka heroínu.“

To sú slová pohľadného upíra Edwarda Cullena, ktoré hovorí svojej 17-ročnej priateľke, Belle Swan, v trhákovej ságe Twilight – Súmrak. O čom vlastne sága Twilight je? Veď predsa upíri sú len fikcia, či nie? Vlastne …

Ako to začalo

Všetko to začalo jednej tmavej noci – 1. júna 2003, presnejšie keď prakticky neznáma arizonská matka v domácnosti menom Stephenie Meyerová mala tajomný sen. Na svojej oficiálnej internetovej stránke Meyerová udáva: „Prebudila som sa (2. júna) z veľmi živého sna. V tom sne mali dve osoby prudkú konverzáciu na lesnej lúke. Jednou z nich bolo priemerné, obyčajné dievča. Druhou osobou bol neskutočne krásny, príťažlivý muž – upír. Preberali ťažkosti vyplývajúce zo skutočností, že sa do seba zamilovali, zatiaľ čo upíra obzvlášť priťahovala vôňa jej krvi a mal problém ovládať sa, aby ju okamžite nezabil“. (*)

Ten sen bol taký presvedčivý, že keď sa Meyerová prebudila, písala ako zasiahnutá bleskom. V relatívne krátkej dobe, k prekvapeniu príslušníkov rodiny, jej pútavé písanie prinieslo lukratívnu vydavateľskú zmluvu (dnes je veľmi bohatá) a štyri rozsiahle upírsko-romantické romány (Twilight sága). O každej knihe bol dokonca natočený film. Twilight je veľmi žiadaný. Viac ako Harry Potter. Veď všetko vyzerá také… tajomné a nadprirodzené, či nie?

Je možné, že v zákulisí pracujú neviditeľné sily? Poďme sa na to pozrieť. Je tu niečo desivé. Či už si to uvedomujete alebo nie, nespočetné množstvo tínejdžerov začalo byť fascinované upírskymi románmi a filmami. No nielen to. Veľmi prudko u nich stúpa aj záujem o pitie skutočnej krvi. Skúste si na internete vyhľadať správu „Night Neighbors“ s podtitulkom „členovia americkej upírskej sub- kultúry možno žijú priamo pod vaším nosom“, ktorú predniesol Sean Hannity na Fox News, alebo príbeh z ABC News, „Skutočne živí upíri: Kto sú?“ Budete sa čudovať, čo nájdete. Je to pravda. Skutočný upírizmus sa rozširuje a skutoční ľudia naozaj experimentujú s pitím pravej krvi. Je to temný trend.

Staroveké varovania

Viete, čo hovorí Biblia o požívaní  krvi? Po prvé, táto praktika je jasne zakázaná. (3 Moj 17,10; Sk 15,20). Po druhé, viaže sa k mystickému svetu okultizmu. Boh varoval svoj staroveký ľud: „Ničoho nebudete jesť s krvou. Nebudete veštiť ani nebudete planetáriť.“ (3 Moj 19,26). „Veštenie“ a „planetárenie“ sú okultné praktiky. Teda požívanie krvi a okultizmus sú vzájomne úzko prepojené. V biblických dňoch tí, ktorí pili krv, často praktizovali čarodejníctvo, a rovnaké prepojenie existuje dodnes. V ságe Twilight má Edward Cullen nadprirodzené schopnosti, vie čítať myšlienky a dokonca je členom „Olympic Coven“ (Olympijské stretávania čarodejníc či upírov – pozn. prekladateľa). „Coven“ je čarodejnícky výraz. Je to starý známy príbeh.

Keď sa človek zahĺbi do posvätných stránok Biblie, vynorí sa pravda o veľkej vojne. Pre väčšinu neznámy, neviditeľný boj i dnes zúri medzi Bohom a padlým anjelom „Luciferom“. Jadrom toho všetkého je správa o krvi. Takmer pred dvomi tisíckami rokov, v osudový štvrtkový večer, muž menom Ježiš Kristus podával šťavu z vytlačeného hrozna svojim učeníkom v malej miestnosti v Jeruzaleme. On jediný rozumel plnému významu sladkého elixíru: „lebo toto je moja krv tej novej zmluvy, ktorá sa vylieva za mnohých na odpustenie hriechov.“ (Mat 26,28). Ježiš nepodával skutočnú ľudskú krv, ale hroznovú šťavu, ktorá predstavovala jeho blížiacu sa obeť za hriechy tohto sveta.

Nasledujúceho dňa bol mŕtvy. Bol ukrižovaný medzi dvoma zločincami. Ako tak visel na kríži, jeho krv, kvapka za kvapkou, zmáčala trám, nesúci jeho zbičované telo. Čo to všetko znamená? Biblia vysvetľuje túto záhadu: „…Kristus zomrel za naše hriechy podľa písem.“ (1 Kor 15,3). Posledná kniha Biblie identifikuje tých, ktorí porazia neviditeľného nepriateľa. Neprehliadnite to: „A oni zvíťazili nad ním pre krv Baránka [Ježiša Krista]…“ (Zj 12,11). To znamená, že my „hriešnici“ (ktorí sme porušili Boží zákon), môžeme predsa len vstúpiť do neba vďaka obeti Ježiša Krista, ktorý je Božím Synom, a vďaka zásluhám tej kráľovskej tekutiny, ktorú vylial na kríži. Diabol to vie a preto nenávidí Kristovu krv. Preto dal Stephanie Meyerovej ten sen a preto fascinuje našu generáciu čarodejstvom, upírizmom, ba dokonca skutočným pitím krvi. Čokoľvek, čo má odlákať hriešnikov od krvi Ježiša Krista je jeho ľstivým našepkávaním. Sledujúc hviezdnu popularitu Twilightu, zdá sa, že jeho stratégia sa stáva diabolsky úspešná.

Transfúzia krvi

Príťažlivosť Twilightu je dvojnásobná. Po prvé, je to pútavý príbeh o upíroch a vlkolakoch; a po druhé, je to srdcervúci príbeh lásky o Edwardovi a Belle. V knihe Roberta Colemana „Napísané v krvi“ (orig. Written in Blood) mladý chlapec menom Johnny prekonal smrteľnú chorobu. Žiaľ, jeho malá sestra Mary tú chorobu dostala tiež a pomaly umierala. „Potrebuje transfúziu krvi, inak zomrie,“ povedal rodinný lekár rodičom, „…a Johnnyho krv je najlepšia, pretože túto chorobu už prekonal.“ Na to sa oči všetkých obrátili k chlapcovi. „Daruješ svoju krv?“ opýtali sa ho rodičia so slzami v očiach. Johnny váhal. Jeho spodná pera sa chvela. „Iste,“ napokon zašepkal, „je to moja sestra.“ A hneď sa ponáhľali do nemocnice. V operačnej sále Johnny a Mary ležali vedľa seba na oddelených posteliach. Johnnyho telo bolo zdravé, zatiaľ čo Mary bola bledá a slabá. Nerozprávali sa. Keď sa ich oči stretli, chlapec sa len pousmial. Hadičky boli zapojené, ihla vpichnutá do Johnnyho ruky a červená tekutina začala tiecť. Keď transfúzia skončila, Johnny prerušil ticho a s chvejúcim sa hlasom sa opýtal doktora: „Kedy zomriem?“ Až vtedy doktor pochopil, prečo sa jeho detské pery triasli, keď súhlasil s darcovstvom. On si myslel, že musí obetovať svoj život za sestru. Napriek tomu bol ochotný to spraviť, pretože ju miloval, a darovanie vlastnej krvi bolo toho najvyšším dôkazom.

Tvoja voľba

Milý čitateľ, dnes chce získať tvoje srdce niekto iný. Jeho meno je Ježiš Kristus. Upíri berú krv, ale On vylial svoju krv za teba. O tri dni vstal z mŕtvych. Ver mi, jeho láska je lepšia než tá upíria, vrátane Edwardovej. Jedine jeho krv dokáže zachrániť naše duše. Je čas oľutovať naše hriechy a dôverovať Ježišovi Kristovi (Sk 20,21). V týchto posledných dňoch, krátko pred Ježišovým návratom (Ján 14,23), nedovoľ Luciferovi odkloniť tvoje srdce k nesprávnej krvi.

*http://www.stepheniemeyer.com/twilight.html

M

Hello. How are you?

SAMPLE POPUP

Built with Divi Builder.

Email Address

your@gmail.com

OUR OFFICE

101 Mark Boulevard St,
10040, New York,
United States.