Slovenský

Vitajte na stránkach GLOW. Sme radi, že ste obdržali niektorý z našich informačných letákov. Našim cieľom je priviesť ľudí k hľadaniu Božieho slova, Biblie. Nech sa páči, prosíme, vyberte si z ponuky našich služieb:
  • Biblia

  • Online Obchod

  • Máte záujem distribuovať naše informačné letáky?
  • Kontakt

Literatúra

2012-end-of-the-world_slovak-260x390

Koniec sveta v roku 2012?

V roku 2012 teplota zemského jadra, bombardovaného neutrínami zo silného slnečného žiarenia, dramaticky vzrastie. To vyvolá masívne zemetrasenia po celom svete, vrátane silných erupcií v Yelowstonskom kráteri vo Wyomingu. Ako dôsledok sa spustia obrovské tsunami, ktoré zmetú kontinenty. Toto rozsiahle svetové ničenie bolo nedávno vykreslené vo filme „2012“. Ale je niečo z toho pravda? Stanú sa všetky tieto udalosti na konci dlhého mayského kalendára, 21. decembra 2012?

Twilight_Slovak-260x390

Výmysel alebo pravda?

„Som najnebezpečnejší predátor na svete. Všetkým ťa priťahujem… Som predurčený, aby som zabíjal… Chcel som ťa zabiť. Ešte nikdy v mojom živote som tak netúžil po ľudskej krvi… Tvoja vôňa je pre mňa ako droga. Si ako moja osobná značka heroínu.“ To sú slová pohľadného upíra Edwarda Cullena, ktoré hovorí svojej 17-ročnej priateľke, Belle Swan, v trhákovej ságe Twilight – Súmrak. O čom vlastne sága Twilight je? Veď predsa upíri sú len fikcia, či nie? Vlastne …

Return-to-Res_slovak_WEB-260x389

Návrat k odpočinku

Voľakedy bývalo zvykom, že o polnoci štátna televízia oznámila koniec vysielania národnou hymnou. Dnes už to tak nie je. Dnes je vysielací čas naplnený programami aj po polnoci. V týchto hodinách každý, kto ešte nespí, môže sledovať nikdy nekončiace správy, počasie alebo teleshoping ponúkajúci prístroje, ktoré nikto nepotrebuje. Obrovské supermarkety sú otvorené non-stop už aj v menších mestách. Žijeme vo svete, ktorý funguje 24 hodín denne, 7 dní v týždni.

Cover-FLOOD-Front_Slovak-260x390

Čo sa to deje na Zemi?

Už ste si pravdepodobne všimli, že naša planéta akoby v týchto dňoch praskala vo švíkoch. Takmer každý týždeň počujeme čerstvé správy o ďalšom zemetrasení, požiari, záplave alebo tornáde, ktoré zmietajú tisíce alebo desaťtisíce, ba možno až státisíce ľudí do chladného zovretia smrti – do večnosti. Je to srdcervúce. „Medzinárodné nepokoje vzrastajú každým dňom,“ posťažovala sa Tina Brown, šéfredaktorka časopisu Newsweek. „Vari sa svet zbláznil?“ pýta sa.1